Pangea

Matematická súťaž PANGEA 2015

PANGEA

V dávnych dobách kontinenty na našej planéte tvorili jeden celok Pangea, ktorý sa asi pred 250 miliónmi rokov postupne rozdelil na dnešné kontinenty.

Matematická súťaž PANGEA sa nechala inšpirovať týmto historickým vývojom našej planéty. Jej cieľom je znovuzjednotenie kontinentov spojením milovníkov matematiky. Cieľom tejto súťaže je prepojiť a porovnať znalosti žiakov a študentov v rôznych krajinách celého sveta. Sídlo spoločnosti, ktorá vznikla v roku 2007, je v Nemecku. Do roku 2013 sa súťaže zúčastnilo 145 000 súťažiacich, v roku 2014 to bolo až 370 000 študentov zo 17 krajín Európy.

Myšlienku zjednotiť matematikov z rôznych štátov sveta podporilli aj študenti Spojenej školy v Martine. Dňa 10. marca 2015  si 53 žiakov 1. až 3. ročníka našej školy odmeralo svoje sily nielen v oblasti matematiky. V súťaži mohli uplatniť  svoju predstavivosť, intuíciu,  trpezlivosť a logické myslenie.  Veľa úloh bolo zostavených tak, aby sa dali vyriešiť s využitím logiky.

Matematická súťaž PANGEA má podporu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave, aby podporila záujem študentov nielen o matematiku, ale  aj o techniku.

Mgr. Alena Hanusková

Fotogaléria Pangea