69. výročie oslobodenia mesta Martin

Dňa 11.4.2014 sa uskutočnila v kinosále Spojenej školy v Martine spomienková slávnosť  pri príležitosti  69. výročia oslobodenia mesta Martin čsl. armádnym zborom, Červenou a Rumunskou armádou.

Študenti Spojenej školy pripravili krátky kultúrny program a videoprezentáciu k tejto významnej udalosti. Vzácnymi hosťami boli:

• viceprimátor mesta Martin Ing. Alexander  Lilge,
  • poslanci  Zastupiteľstva ŽSK – PhDr. Katarína Tomášová a Mgr. Tomáš Zanovit,
  • poslanec Mestského zastupiteľstva Mgr. Peter Haščík,
  • riaditeľ televízie Turiec Ing. Rudolf Kollár,
  • pán Jozef Lovás z Klubu vojenských dôchodcov,
  • páni Ľubomír Naništa, Milan Bogáň, p. Srník, Michal Naništa z Klubu vojenskej histórie Bojovník pri Posádkovom klube Martin.

Pred samotným programom odovzdal riaditeľ školy Mgr. Jozef Zanovit študentovi  III.ročníka Ondrejovi Holkovi Pamätný list sv. Gorazda za mimoriadne výsledky v športovej streľbe, ktoré menovanému udelilo Ministerstvo školstva SR. Študenti Spojenej školy si potom vypočuli pútavý príhovor pána Lovasa o oslobodzovaní Turca  a Martina, mohli si prezrieť, ale aj vyskúšať dobové zbrane, ktoré priniesli páni z Klubu vojenskej histórie.

Ing. Ivan Jesenský