Yrobot v Spojenej škole v Martine

Nová robotická platforma Yrobot sa stane súčasťou vyučovania odborných predmetov a aplikovanej informatiky v Spojenej škole v Martine vďaka spolupráci s nadáciou Volkswagen Slovakia a katedrou aplikovanej informatiky v Žiline.

Žiaci školy pracujú v súčasnosti  s open hardware platformami Arduino , Raspberry Pi a Lego Mindstorms EV3. Teraz do školských vzdelávacích programov pribudne aj Yrobot – robotická pomôcka, ktorú vyvinuli pracovníci Katedry technickej kybernetiky Žilinskej univerzity. Počas mesiacov september a október sa učitelia Spojenej školy zúčastňujú školení priamo vo firme Volkswagen v Bratislave. Náplňou zdelávania sú témy ako:

• Mikrokontroléry - aplikácie, architektúra
  • Programovanieinštalácia a programovanie platformy Yrobota
  • Práca s perifériami robota
  • Riadenie pohybu robota

Školy dostanú mobilné robotické zariadenie  a elektronickú učebnicu, spolu s ukážkami typových príkladov. Súčasne sa vyvíja aj posledná súčasť systému -internetové fórum pre vytváranie užívateľskej komunity.

Ing. Zuzana Christozova

Červenej armády 25,